האם עבירות תנועה מחייבות פעילות עורך דין פלילי?

תאונת דרכים

האם עבירות תנועה מחייבות פעילות עורך דין פלילי?

פעמים רבות, עבירה על חוקי התעבורה עלולה להגיע גם למשפט פלילי, ולכן תחויב ותדרוש את התערבותו של עורך דין פלילי. האישומים, אשר לרוב יינתנו לאחר תאונות הכוללות נפגעים, עלולים לכלול גם דרישה למאסר בפועל. מצב זה אף עלול להיות מורכב ומסובך יותר לאנשים אשר להם רישום פלילי בעברם.

עבירות תנועה והעונשים הקבועים להם בחוק

ישנן מספר עבירות תנועה, אשר על פי חוק, קיים עליהם איום של מאסר בפועל. למרות, שהלכה למעשה, בדרך כלל לא ממוצה עונש זה, יש להתכונן לקראת הבאות ולעשות את המירב בהגנת הלקוח ובלמידת התיק לפרטי פרטיו. עורך דין פלילי יוכל לקבוע האם חומרת העבירה אכן מסכנת את הנהג במאסר. כך למשל סביר להניח כי נהג אשר נתפס ללא רישיון תקף, לא ירצה את עונש המאסר, בעוד תאונת "פגע-וברח" עלולה להיות מסוכנת יותר מבחינת העונש הצפוי.

ישנן גם עבירות תנועה אשר מובאות בפני בית דין, אולם נחשבות ונידונות כחלק מראיית כלל מעשיו של האדם. למשל, אדם אשר נתפס נוהג ללא רישיון ותחת השפעת סמים, כאשר קיים נגדו רישום פלילי מהעבר, עלול להסתכן בעונש חמור יותר, מאשר אדם אשר התנהגותו עד לעבירת התנועה הנידונה היה ללא רבב. מידע על פרטים אלה ניתן לקבל בייעוץ ראשוני אצל עורך דין פלילי.

מתי כדאי לפנות לעורך דין פלילי?

את שיחת הטלפון הראשונה, לאחר עצירת השוטר, כדאי ומומלץ לעשות לעורך דין פלילי. הוא יוכל לייעץ בדבר חומרת הבעיה, ולהכין באופן ראשוני את הנהג הן לקבלת העונש והן לעשיית צעדים ראשונים אשר יוכלו להקל את תנאיו. לפעמים, יימצאו כבר בנתונים הראשוניים נקודות פתיחה ומיקוח אשר עו"ד יוכל להבחין בהם ולייעץ לגביהם.

בכדי להיות שקטים ובטוחים, כדאי לפנות למשרד עורכי דין אשר בו נמצאים עורך דין פלילי ועו"ד תעבורה. כך משרד זה יוכל לטפל בתיקים המורכבים ביותר באופן היעיל והאיכותי ביותר לשביעות רצונו של הלקוח, במידת האפשר. כדאי לבחון מספר משרדים, לבקש המלצות וחוות דעת מאנשים שונים ולפעול מתוך שיקול דעת ומחשבה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן