הגשת תביעת תאונת דרכים

הגשת תביעת תאונת דרכים

הגשת תביעת תאונת דרכים

אין ספק כי תאונות דרכים בהן מעורבים הולכי רגל הינן טראומטיות במיוחד, לא רק להולך הרגל אלא גם לנהג הרכב. הולך הרגל הינו חסר הגנה לחלוטין, כאשר מתבצעת בו פגיעה ישירה נגרמת פגיעה פיזית, יכולה להיות זו קלה או קשה וכמובן טראומה נפשית.

מעורבות הולכי רגל בתאונות דרכים

רבות הן התאונות בהן מעורבים הולכי רגל, לא רק בארץ, אלא בכל רחבי העולם. מן הסתם, הולכי הרגל פגיעים יותר וחשופים לעומת אלה הנוהגים ברכב, עוצמתה של הפגיעה בהם עלולה להיות קשה ביותר. ייתכן כי האשמה נעוצה בנהג הנוהג ברכב, וייתכן כי האשמה נעוצה בהולך הרגל שלא טרח להקפיד על כללי זהירות בדרכים, התוצאות תהיינה אותן תוצאות – פגיעה משמעותית וחמורה הכוללת נזקים גופניים לא קלים כולל נכויות וטראומה נפשית.

מהם המאפיינים של תאונות דרכים אלה?

כאשר מדובר על תאונות דרכים בהן מעורבים הולכי רגל, לרוב הפגיעה נגרמת על ידי הפגוש הקדמי, מידת חומרת הפגיעה נקבעת בין היתר מהמהירות בה נסע הרכב והתנגש בהולך הרגל. התאונה יכולה לגרום לפגיעות פנימיות בגופו של הולך הרגל, נפילה של הולך הרגל עקב ההדף ודחיסת האיברים הפנימיים.

פנייה לעורך דין

בזמן שהולך רגל נפגע מתאונת דרכים חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי. עורך דין המומחה בתחום יסייע לנפגע להכין את כל המסמכים הנדרשים לשם הגשת התביעה על מנת להשיג פיצויים וכמה שיותר גבוהים. מתפקידו של עורך הדין הוא לנהל את המאבק המשפטי אל מול חברת הביטוח על מנת שבית המשפט יכיר במתן פיצוי מקסימאלי לנפגע, כל זאת בהסתמך על חוות דעת רפואית וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי . עורך דין יכול גם לסייע לנפגע לקבל פיצוי מהיר על חשבון הפיצוי שינתן בעתיד.

בנוסף לתביעת המוסד לביטוח לאומי, ניתן לתבוע גם את קופת החולים ועוד גורמים. מוסדות אלה לעיתים מתעמרים בנפגעי תאונות דרכים ולכן כה חשוב לפנות למשרד עורכי דין המומחה בתחום זה. משרד המעסיק גורמים רפואיים ופארא רפואיים המומחים בתאונות דרכים של הולכי רגל. ההמלצה החמה היא כאשר הולך רגל נפגע בתאונת דרכים היא לא להתמהמה ולפנות בהקדם לעורך דין שייצג אותו, יש לעשות זאת סמוך למועד התאונה על מנת שיעניק ייעוץ מתאים להולך הרגל הנפגע ולבני המשפחה.

תאונת דרכים פגע וברח

ישנן תאונות דרכים בהן מעורבים הולכי רגל המוגדרות כתאונות פגע וברח. במקרים הללו הנהג הדורס איננו משאיר פרטים אישיים ופרטי חברת ביטוח. הולך הרגל יכול לתבוע פיצויים מתאגיד הנקרא "קרנית", זוהי קרן מיוחדת, היא הוקמה על פי חוק הפיצויים על מנת לפצות נפגעי תאונות דרכים שלא יכולים לתבוע את חברת הביטוח.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן