זכויותיכם בנושא הוצאה לפועל

זכויותיכם בנושא הוצאה לפועל

זכויותיכם בנושא הוצאה לפועל

ישראלים רבים נתקלים במערכת ההוצאה לפועל כאשר הם אינם עומדים בהתחייבות מסוימת כלפי צד אחר, לדוגמה אי תשלום מזונות, אי תשלום של חשבונית עבור שירות או מוצר כלשהו, צ'ק חוזר שאינו מכובד על ידי הבנק ועוד. ראוי לציין כי הליך ההוצאה לפועל אינו נעים כלל לאף אדם. חשוב לדעת כי לאדם פרטי או לחברה יש זכויות, אותן חשוב להכיר, כדי להתמודד בחכמה מול עיקולים המוטלים עליהם, לרבות הגבלות שונות כמו איסור יציאה מהארץ או הגבלת חשבון הבנק וכרטיסי האשראי. במקרים מסוימים עלול האדם לגלות כי הוטל עליו צו הרחקה, מאסר או הבאה. לכן, מרגע שנפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל וקיבלתם מכתב מאיים או גיליתם כי הגבילו אתכם או הטילו עליכם עיקול, יש לפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בנושא כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם ולהתמודד נכון מול המערכת המשומנת של ההוצאה לפועל.

תחום סבוך מבחינה משפטית

 

חשוב לדעת כי תחום ההוצאה לפועל מורכב וסבוך מבחינה משפטית. ההליך נועד לאפשר לאנשים פרטיים ולחברות שפסק הדין נפסק לטובתם, לנקוט בהליכים נגד החייב על מנת לקבל חזרה את כספם. יש לציין כי אי כיבוד המחאות, תשלומים או התחייבויות שונות עלול לגרום לנקיטת אמצעים נגד החייב, כאשר כל אדם יכול להגיש תביעה דרך הוצאה לפועל על מנת להשיב את כספו. מנגד, בעלי חוב עומדים בפני נקיטת אמצעים המגבילים אותם מבחינה כספית – במקרים מסוימים הם אינם רשאים לעשות שימוש בחשבון העו"ש שלהם או בכרטיסי האשראי שברשותם ויש אף מקרים בהם ננקטים אמצעים חריפים כמו צו איסור יציאה מהארץ או צו פינוי המחייב את החייב לעזוב את הנכס תוך זמן קצוב. אם אתם גרים באשקלון והסביבה מומלץ לחפש עורך דין באשקלון המתמחה בנושא הוצאה לפועל, שכן, אין טעם לחפש עורך דין באזורים מרוחקים יותר.

ליווי משפטי צמוד כדי להגן על זכויות החייב

 

במידה וננקטו נגדכם אמצעים במסגרת ההוצאה לפועל, חשוב לפנות במהירות לשירותי עורך דין המתמחה בנושא הוצאה לפועל. באמצעות עורך הדין תוכלו להגן על הזכויות שלכם, כמו הגשת בקשה לביטול עיקולים שונים, עיכוב תהליכים נגדכם, ביטוח הגבלות ועיקולים על חשבונות הבנקים שלכם, איחוד תיקים כדי להקל על הסדרת החובות, ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד. אגב, באמצעות עורך דין מקצועי בתחום ניתן להחליט על אסטרטגיה נכונה תוך שמירה על זכויותיכם.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן