יחסי עובד מעביד

יחסי עובד מעביד

יחסי עובד מעביד

בעלי עסקים רבים המחזיקים שכירים לא נוהגים בהתאם לחוק וגורמים לעובד להגיע למצב של הרעת תנאים. כאשר אתם חווים הרעת תנאים במקום העבודה יש לפעול בהתאם על מנת לקבל את המגיע לכם.

הרעת תנאים במקום העבודה

מעביד עלול לפגוע בתנאים בסיסיים של העובד ועל כך הוא צפוי להיענש על פי החוק. במקרים בהם חוויתם הרעת תנאים במקום העבודה יש לשכור את שירותיו של עו"ד דיני עבודה בצפון או בכל אזור אחר בארץ תלוי במקום המגורים של העובד. חשוב לציין כי שירותיו של עו"ד דיני עבודה בצפון מקצועי לא פחות מאשר עו"ד דיני עבודה במרכז או בדרום. הרעת תנאים בעבודה באים לידי ביטוי במקרים הבאים:

שינוי מקום עבודה הגורר ירידה בשכר – כמו למשל, רועי עובד בנמל התעופה בן גוריון, בזמן העסקתו בחברה הוחלפו חברות רבות, החברה האחרונה החליטה כי היא מפסיקה את עבודתו בנמל התעופה בן גוריון ומציעים לו לעבור לאבטח בית חולים בשכר נמוך יותר.

הורדה משמעותית בשכר – כמו למשל , שרית הועסקה כמזכירה בחברת ביטוח, אותה חברת ביטוח חווה קשיים והם זקוקים להפחתה בהוצאות. מנכ"ל החברה פנה אל שרית בבקשה להוריד את שכרה בעשרה אחוזים, שרית כמובן התנגדה וביקשה לקבל את הפיצויים המגיעים לה על פי החוק. אותה חברה עלולה לבוא בטענה כי העובדת התפטרה ולא פוטרה ולכן לא מגיעים לה פיצויים על פי החוק.

הלנת שכר – כמו למשל, הרברט עובד זר מרומניה מועסק בחברת ניקיון ותחזוקה בארץ . אותה חברה לא שילמה את שכרו בתקופה של כמה חודשים כולל הביטוח המגיע לו ואי תשלום זכויות נוספות.
מתיחות בין עובד למעביד – כמו למשל, רונית עובדת בחברה המשווקת מוצרי קוסמטיקה, נוצר מצב של חוסר נעימות בין המעביד לרונית והיא יכולה על פי החוק להגיש תביעה בנוגע להרעת תנאי עבודה.

המעסיק פוגע ומעליב את העובד – כמו למשל, ארז עובד בחברה המספקת חומרי בניין, הבוס של ארז נכנס לחיו האישיים ומעליב אותו, ארז פנה אל המעסיק בבקשה לקבל את הפיצויים המגיעים לו ולעזוב את מקום העבודה. ארז רשאי על פי החוק להגיש תביעה בנושא הרעת תנאי עבודה.

לסיכום, במידה וחוויתם הרעת תנאים במקום העבודה, דווחו לגורמים הרלוונטיים על מנת לקבל את המגיע לכם. מעסיק אשר פוגע בעובדיו ימשיך לעשות כך גם לעובד הבא ולכן יש להפסיק את כדור השלג הזה. עובד שלא ידווח על התנהגות המעסיק יחשב למשתף פעולה והמעביד לא ייענש על פי החוק.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן