עורך דין גירושין למאבק משמורת ומזונות

משמורת

עורך דין גירושין למאבק משמורת ומזונות

רוצים להתגרש מבני הזוג שלכם, לקבל משמורת על הילדים ולקבל את סכום המזונות שנחוצים לילדים? עורך דין גירושין יכול לייצג אתכם לאורך כל המאבק ולהגדיל את הסיכויים שלכם לנצח.

גירושין הם הליך קשה מאוד. יש זוגות שמצליחים לסיים אותו במהרה וללא רגשות טינה או שנאה, אך מרבית הזוגות עוברים תהליך מכוער ולא פשוט. המצב הופך להיות עוד יותר קשה ומסובך כאשר לבני הזוג יש ילדים משותפים. במקרה הזה, לא רק שהסכסוך בין בני הזוג משפיע על הילדים מבחינה נפשית, ההליך הוא זה שיכריע איך החיים שלהם ייראו בסוף- אצל מי הם יגדלו ומה תהיה רמת המחייה שלהם. מדובר כמובן בנושא של משמורת ומזונות.

היות ומאבקים בנושא משמורת ומזונות הם מורכבים מאוד, על כל אחד מהצדדים למצוא עורך דין גירושין שייצג אותו לאורך כל ההליך. בעזרת עורך דין מהתחום, שמכיר את החוקים וכל ה"פרצות" או התקדימים בתחום משמורת ומזונות, גם אתם שנכנסים בימים אלו להליך גירושין יכולים לנצח במאבק, כי יש מי שמייצג אתכם לאורך כל הדרך ושומר על האינטרסים שלכם.

משמורת מלאה או משותפת?

יש הורים שמסכימים על משמורת משותפת ובמקרים אחרים המשמורת ניתנת במלואה רק לאחר ההורים. בעניין זה, בית המשפט מתייחס בעיקר לטובת הילד. מצד אחד, חשוב שיוכל לשמור על קשר רציף וקרוב עם שני ההורים, אך מצד שני הילד צריך בית אחד, יציב וקבוע.

אם אתם רוצים משמורת מלאה, עורך דין גירושין יכול לעזור לכם על ידי הצגת היתרונות שלכם ומה אתם יכולים לתת לילדים שההורה השני אינו יכול, או לא יכול לספק באותה המידה? כאן חשוב לציין כי בדרך כלל המאבק על המשמורת כולל גם התייחסות לחולשות של הצד השני, למשל כמה זמן פנוי ההורה יכול להקדיש לילדים? האם הוא בכלל כשיר לגדל אותם? כמובן שמקרים של מחלות נפשיות או התמכרויות פוגעים בסיכוין של ההורה.

גובה המזונות לכל ילד

לפי החוק, יש סכום מינימלי של מזונות שההורה הלא משמורן צריך לשלם להורה שקיבל משמורת. הסכום המינימלי עומד על בערך 1200 ₪, שאותו ההורה משלם מדי חודש, עבור כל ילד, עד אשר הילד מגיע לגיל 18.

בעזרתו של עורך דין גירושין אפשר להבטיח לכל אחד מהילדים סכום גבוה מהסכום המינימלי, הכל בהתאם לרמת החיים שאליה הילדים הורגלו ו/או הוצאות נלוות, כמו חוגים, שיעורים פרטיים וכדומה. בדרך כלל, משא ומתן על גובה המזונות היא הנקודה שבה ההליך הופך להיות לא נעים. אך כאמור, טובת הילד היא העניין המרכזי.

עוד בנושא מזונות, עורך הדין המייצג יעזור למרשו/תו במידה וההורה הלא משמורן אינו משלם מזונות כנקבע בבית המשפט.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן