העבודה שלנו היא אחד המקומות הכי חשובים בחיים שלנו. כאשר מקום העבודה שלנו לא מכיל אותנו ולא תומך בנו אנחנו יכולים לחוש מצוקה רבה. לכל עובד יש מספר גדול מאוד של זכויות במקום העבודה שלנו. זכויות אלו הן זכויות המעוגנות בחוק ושיכולות לאפשר לנו לקדם את עצמנו מבחינה כלכלית ומבחינת הרווחה האישית שלנו.

התחום המשפטי של זכויות עובדים נקרא גם דיני עבודה וניתן לכלול בו את הזכויות של כל סוגי העובדים. זכויות אלו וחוקים אלו נועדו להגן על נשים בהיריון מפני פיטורים ועל אנשים שחולים במחלה ממושכת מפני פיטורים גם. זכויות אלו יכולות להגן גם על הזכויות שיש לנו בעבודה כמו תלוש המשכורת שלנו או התנאים והמשרד בהם אנחנו עובדים.

באיזה מצבים בעבודה כדאי לנו לפנות לעורך דין למתן ייעוץ?

אז באיזה מצבים כדאי לנו לפנות לעורך דין שתחום ההתמחות שלו הוא דיני עבודה לשם ייעוץ? כדאי לנו לפנות לעורך לשם קבל ייעוץ כאשר יש לנו בעיות מול המנהלים בעבודה שלנו. כאשר המנהלים שלנו לא מאשרים לנו להתאגד כעובדים או כאשר הם מאיימים עלינו בפיטורים כדאי לנו להתייעץ עם עורך דין. אנחנו יכולים להתייעץ עם עורך דין גם כאשר מקום העבודה שלנו מלין את השכר שלנו לאורך זמן רב. הלנת שכר היא עבירה חמורה מאוד בספר החוקים ולא כדאי לנו לעבור עליה בשתיקה. כאשר אנחנו נהיה מודעים יותר לזכויות שלנו במקום העבודה נוכל לשמור עליהן וגם להגן עליהן בבית המשפט אם יהיה בכך צורך.

איך עורך דין שמתמחה בדיני עבודה יכול לסייע לנו?

עורך דין שתחום ההתמחות שלו הוא דיני עבודה יוכל לסייע לנו מאוד לשפר את המצב האישי שלנו במקום בו אנחנו עובדים. אם אנחנו רוצים לשפר את תנאי ההעסקה שלנו אנחנו יכולים ללכת עם הרצון שלנו עד הסוף. השקעה בזכויות שיש לנו במקום העבודה היא השקעה ישירה באיכות החיים שלנו. ככל שיהיה לנו טוב יותר במקום העבודה שלנו כך איכות החיים שלנו תהיה גבוה יותר. במקרים בהם אנחנו מרגישים שנעשה לנו עוול במקום העבודה שלנו אנחנו לא צריכים לעבור על כך בשתיקה. עלינו להילחם על הזכויות שלנו אל מול אלו שרומסים אותן. לכל עובד בארץ יש זכויות סוציאליות וגם זכויות מעצם היותו אדם חופשי וכאשר מקום העבודה שלנו לא מכבד את הזכויות שלנו זוהי החובה שלנו לתובע את מימושן.

כתיבת תגובה