עריכת הסכם הורות משותפת לצד עורך דין

משמורת

עריכת הסכם הורות משותפת לצד עורך דין

הורות משותפת הינה מינוח חדש יחסית בארץ ובעולם, המתייחס למערכת יחסים בין גבר לאישה שאיננה זוגית אלא מתמקדת בהבאת ילד לעולם באופן טבעי או מלאכותי, ובגידולו המשותף כהוריו. כלומר, מדובר מראש בילד הגדל בשני בתים שונים. על מנת להגדיר ולסכם הורות משותפת באופן חוקי ובהיר לשני הצדדים, חשוב לערוך את ההסכם בעזרת עורך דין מנוסה בתחום.

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הינו חוזה משפטי לכל דבר שנהוג לכתוב בטרם הלידה, ולחתום עליו לאחריה. שלא כמו הסכמים וחוזים משפחתיים אחרים, הסכם זה אינו דן במערכת זוגית אלא רק במערכת יחסים הורית. כלומר, ההסכם דן בהתחייבות הדדית של ההורים העתידיים ליצירת מסגרת ברורה ויציבה ככל האפשר לילד, תוך הקפדה על הצבת טובתו בראש מעייניהם.

מה כולל הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת מקיף קשת רחבה של נושאים, החל מקביעת שם משפחתו של הילד ועד להסכם הפריה משותף. ההסכם יגדיר את הזכויות והחובות של כל הורה כלפי הילד, יקבע הסדרי  ראייה ומשמורת, וכן הסדרים כלכליים, מקום ותנאי מגורים, והתנהלות בעת מעבר למקום מגורים אחר. בנוסף, הסכם הורות משותפת יפרט את אופן ההתנהלות במקרים בהם התנאים הקיימים משתנים, כמו שינוי מקום מגורים, בעיות כלכליות, היעדר הסכמה, היכרות עם בן זוג חדש, הבאת ילדים נוספים לעולם, ומקרים בהם אחד הצדדים אינו יכול לגדל את הילד או נפטר. חשוב להבין כי מדובר בהסכם מורכב ולא פשוט לעריכה, במיוחד בהיותו נערך מול אדם שלא מכירים היטב. לכן, ישנה חשיבות מכרעת לעריכתו לצד עורך דין.

חשיבות הייצוג המשפטי

כאמור, הסכמי הורות משותפות מהווים סוג חדש יחסית של חוזים, הכוללים פרטים והוראות רבות שיש להתייחס אליהם בכובד ראש ולהבין את משמעותם המשפטית והאישית. לכן, בעת עריכת הסכמים אלו חשוב להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני משפחה וחוזים, שהינו מנוסה בעריכת חוזים מסוג זה, ומכיר היטב את היבטיהם החוקיים ומשמעותם. בעזרתו של עורך הדין ניתן להבטיח את מימוש זכויותיהם של כל הצדדים, לוודא את טובת הילד, ולתכנן ולהגיע להסכמה לגבי מצבים עתידיים בלתי צפויים. סיוע זה יוביל לעריכת חוזה מקצועי ומקיף שיכבד את צרכי שני הצדדים והמקובל עליהם.

שירותי עורך דין להסכמי הורות משותפת

 שירותי עורך דין בעת עריכת הסכם הורות משותפת כוללים:

– הדרכה והסבר מלא אודות מהות ההסכם והחובות והזכויות המגולמות בו.
– מתן מידע והסברים מקיפים אודות משמעות גידולו של ילד בהורות משותפת, על בעיותיה ואתגריה.
– סיוע וייעוץ משפטי אודות מעמד הילד וההורה ואופן רישומו.
– סיוע בניסוח ועריכת ההסכם, ובמידת הצורך גישור בין הצדדים ליצירת הסכם משותף המקובל עליהם.
– הכנה של הפנייה לבית משפט לאישור וביצוע התהליך.
– כתיבה ועריכה של הסכם הפריה משותף.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן