צוואות וירושות באמצעות עורך דין משפחה

צוואות

צוואות וירושות באמצעות עורך דין משפחה

זה אף פעם לא נעים כשאדם הקרוב אלינו נפטר, בין אם זה באופן טבעי משיבה טובה ובין אם זה ממחלה או מנסיבות טרגיות אחרות. במהלך חייו של אדם הוא צובר כוח בצורות שונות – נכסים, השפעה, כסף ועוד. בעת פטירתו של האדם הכוח הניתן להעברה עובר בירושה לבאים אחריו, אך מי הם הבאים אחריו? כיצד יחולק הכוח הזה? מי קובע את אופן החלוקה? ומי מבטיח כי החלוקה צודקת ואכן תתבצע בצורה הטובה ביותר? עורך דין משפחה הוא עורך דין הבקיא בדינים אילו, בין השאר, וידע לטפל במקרי צוואות וירושות בצורה התואמת את החוק ובייצוג לקוחותיו להשגת התוצאה הרצויה.

ההבדל שבין ירושה לצוואה

צוואה היא צו שמשאיר אדם לעת פטירתו. כל אדם בעל נכסים, כסף ואמצעי השפעה אחרים יכול להשאיר צוואה, בין אם כתובה או בעל פה, הנוגעת לאופן החלוקה של הכוח אותו הוא צבר לבאים אחריו. מכיוון שהאדם עצמו הוא זה שעבד במהלך חייו להשיג את הוח הזה, הוא יכול להחליט על אופן החלוקה המתאים לצרכיו ולנקודת מבטו. לצוואה ישנה תוקף משפטי, והיא זו הקובעת את הירושה, למי ילכו הנכסים, הכוח ואמצעי ההשפעה האחרים שעתיד האדם להוריש. במקרה ולא נשארה צוואה, נכנסת מערכת המשפט להתדיינות הנוגעת לאופן חלוקת הירושה, ובמקרים כאלה יכולות לצוץ היא הסכמות רבות אותן יש לפתור במיומנות וביעילות, במיוחד בשל המצב הרגשי הנפיץ הנובע מבני משפחה או קרובים המתדיינים ביניהם על רכושו וכוחו של הנפטר. בנימין דוידוב עורך דין המתמחה בדיני משפחה נתקל בעשרות רבות של מקרים כאלה בהם טיפל בהצלחה במהלך השנים לשביעות רצונם של לקוחותיו.

חוק הירושה
החוק הישראלי מתיר שני אופנים בהם ניתן להעביר ירושה, על פי דין או ירושה על פי צוואה. במקרה ואין צוואה הירושה עוברת על פי דין לקרוביו של המנוח. קרוביו יכולים להיות בן או בת זוגתו, בניו או נכדיו, ואפילו הוריו. במקרה ואין למי להוריש כלל וכלל, הירושה עוברת למדינה ונקראת עיזבון. חוק הירושה הוא חוק סבוך ומורכב כמו כל חוק אחר, כאשר בקיאות גבוהה בו יכולה להביא ללקוחותיו של עורך הדין המתמחה בכך את התוצאה הרצויה בקבלת החלק הלגיטימי שמגיע להם על פי זכות.

מה קורה כשהעניינים מסתבכים
פעמים רבות ישנם סיבוכים בכל הנוגע לכסף ולרכוש. במיוחד כאשר מדובר בבני משפחה שעשויים להסתכסך ביניהם כי כל אחד חושב שלשני מגיע יותר. על מנת לפתור סכסוכים עוד לפי הגעה לבית המשפט לעתים יש צורך במגשר חיצוני הפועל לפי חוקי המדינה והשכל הישר. במקרה זה, עורך דין משפחה כגון עו"ד גדעון פישר הוא הכתובת המתאימה ביותר, בגלל בקיאותו בדינים השונים הנוגעים לירושות, צוואות ומה שביניהם.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן