שירותיו של עורך דין פלילי במהלך המשפט

פלילי דין

שירותיו של עורך דין פלילי במהלך המשפט

עורך דין פלילי תורם רבות באופן משמעותי וקריטי במהלך המשפט. הוא יכול לנתח את התיק, לייעץ לגבי נקודות החוזק והחולשה שלו, להציג אותו בפני בית המשפט ולקדם הסכמים עם התביעה. במהלך המשפט עורך דין פלילי פועל כצוות עם החשוד למען אינטרס משותף, אשר הוא הקלת העונש הצפוי, ולפעמים אף במטרה להוציא את החשוד כזכאי.

בכדי שעורך דין יעשה את עבודתו נאמנה בבית המשפט, עליו להיות מומחה בדינים ובחוקים. כמו כן, עליו להיפגש עם הלקוח, להבין את התיק עליו הוא מדבר, ולפעמים אף להרגיע את הלקוח ולהיות לו איש קשר המתווך בינו לבין משפחתו או בינו לעולם שמחוץ לכתלי הכלא או בית המשפט. לפעמים עורך הדין הפלילי יעסיק עוד מספר עוזרים, אשר יסייעו לו בניהול התיק מול הלקוח וממול בית המשפט.

מה כולל ייעוץ של עורך דין פלילי?

במידה ולא שכר החשוד את שירותיו של עורך דין פלילי לפני המשפט עצמו או במהלך חקירת המשטרה, כפי שפעמים רבות מומלץ, הוא יפגוש אותו לראשונה בייעוץ לפני תחילת המשפט. בייעוץ זה, יוכל עורך דין הפלילי לסקור את התיק, על נקודות החוזק והחולשה שלו, כמו גם על האפשרות להאשמה או לזיכוי. ייעוץ זה יהיה חשוב ביותר, במיוחד כאשר תהיה אפשרות לבצע הסכם מקדים או הסכם פשרה עם התביעה.

עורך דין פלילי

בשיחת הייעוץ עם עורך דין פלילי, יוכל הלקוח לעמוד על טיבו, להתרשם ממקצוענותו ומניסיונו בתיקים דומים. במקרה בו עובד עורך הדין במשרד של עורכי דין, אפשר יהיה להתרשם משיתופי הפעולה אשר לפעמים נדרשים בין התחומים השונים. בחירת עורך דין פלילי הינה משמעותית וקריטית להמשכו של המשפט, ועל כן יש לעשות זאת בקפידה ובכובד ראש. כבר לאחר הפגישה הראשונה אפשר יהיה להחליט על הכימיה שנוצרה ועל ההרגשה האישית.

תפקידו של עורך דין פלילי במהלך המשפט

עורך דין פלילי עשוי יהיה להדריך ולכוון לגבי ההליך הסטנדרטי של המשפט הפלילי אשר עומד להתקיים, ולפעמים אף לגבי השאלות אשר יישאלו על ידי התביעה. פעמים רבות, הידיעה מראש על מה שקורה, יכולה להרגיע ולנסוך ביטחון בלקוח, במיוחד אם בית המשפט אינו מוכר לו, או עצם העובדה בה הוא נהיה חשוד.

גם במקרה בו הליך המשפט לא מתרחש כצפוי או לפי ציפיותיו של עורך הדין, הוא יוכל להמשיך ולכוון את הלקוח, ולטוות דרך חדשה. כל שאלה אשר עולה לגבי תהליך המשפט או לאחר סיומו, יכולה לעלות בפני עורך הדין, אשר ינסה לתת את המענה המקצועי, האמין והמבטיח ביותר. בכל הסכם בין התביעה להגנה, או כאשר ישנה אפשרות להסכם שכזה, חייב עורך הדין להסביר ללקוח את עיקרי הדברים ולקבל את אישורו והסכמתו לביצוע העסקה. באופן כזה, חייב עורך הדין להשאיר את הלקוח בסוד העניינים ולוודא עימו כל פרט ופרט.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן